اهمیت تجاری موتورهای جستجو

اهمیت تجاری موتورهای جستجو

search manaber

افراد و گروه های فعال در کسب و کارهای آنلاین بالا بردن شمار بینندگان یک سایت را برای موفقیت آن در دنیای وب و تجارت آنلاین ضروری می دانند . این که سایت چه می فروشد و چه خدماتی ارائه می دهد چندان مهم نیست ؛ بلکه اگر در سایتی به دنبال فروش کالا یا خدمات و کسب درآمد یا محبوبیت است باید بیننده داشته باشد . تعداد بینندگان یک سایت برگ برنده ی آن در کسب موفقیت در دنیای وب می باشد

مدیران ، برنامه ریزان و طراحان خبره وب به خوبی می دانند که فقط طراحی یک وب سایت تضمینی برای آمدن بیننده به آن نیست بلکه باید بینندگان را به طریقی به سایت جذب کرد .

در حال حاضر گوگل و یاهو در میان پرترافیک ترین سایت های وب قرار دارند . ترافیک بالای این دو سایت به خوبی اهمیت موتورهای جستجو را نشان می دهد . در واقع می توان نتیجه گرفت بسیاری از مخاطبان احتمالی سایت ها هر روز به یکی از این دو سایت سر می زنند .

موتورهای جستجو ابزار مناسبی هستند که خریداران به کمک آن ها کالا یا خدمات مورد نیاز خود را می یابند . از سوی دیگر بررسی رفتار کاربران نشان می دهد که اغلب رتبه های اول نتایج جستجو مورد توجه کاربران قرار می گیرند و بیشتر به این سایت ها مراجعه می کنند .

اهمیت کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو روشن است . این روش جذب بیننده به سایت اهمیت به سزایی دارد زیرا بینندگانی که موتورهای جستجو روانه سایت ها می کنند ، مراجعه کنندگان تصادفی نیستند . وقتی آن ها کلماتی را جستجو می کنند نشان دهنده آن است که به دنبال اطلاعات کالا یا خدماتی هستند به این ترتیب آن ها همان مخاطبان مورد نظر می باشند و به احتمال زیاد در سایت فعالیتی را انجام می دهند که دلخواه مدیران است . فعالیت هایی نظیر پر کردن فرم تماس ، درخواست اطلاعات بیش تر ، خرید کالا ، دریافت خدمات ، شرکت در نظر سنجی و …

آمار ارایه شده از رفتار کاربران وب پیام واضحی دارد . سایت هایی که در رتبه های بالا قرار نمیگیرند بخش مهمی از مخاطبین خود را از دست می دهند.

یک سایت ممکن است هزاران بیننده داشته باشد اما شمار بینندگان گروه هدف برای آن حائز اهمیت است . آن ها هستند که موفقیت سایت را رقم می زنند .

بازاریابی با موتورهای جستجو

امروزه در اغلب موارد کسب و کار آنلاین با مسئله ی رتبه بندی در موتورهای جستوجو هماهنگ شده است و رتبه های بالاتر مستقیما به فروش بیشتر تعبیر می شود . شم بازاریابی حکم می کند که همواره در جایی حضور داشته باشیم که مشتری ما به آنجا سر می زند . اگر ما آنجا نباشیم رقیب ما آنجا خواهد بود . به عبارت دیگر کسی که قرار است از ما خرید کند از رقیب ما خرید می کند .

بازاریابی با موتورهای جستجو دو هدف عمده زیر را دنبال می کند :

– حضور در جاهایی که خریداران آنجا هستند .

– کسب وضعیت بهتر نسبت به رقبا

این نوع بازاریابی شامل فعالیتهای مختلفی می باشد که از مهمترین آن سئو یا همان بهینه سازی سایت است .

سایت شما باید برای موتورهای جستجو نیز بهینه سازی شود . در حقیقت موتورهای جستجو از مهمترین بینندگان هر سایتی می باشند . مرورگرها می توانند صفحات را حتی با وجود بعضی از خطاها در کدهای آن به کاربر ان نمایش دهند . بهینه سازی به مفهوم به کارگیری شیوه ها و اعمال تغییرات در سایت است که معمولا تاثیر زیادی در بالا بردن ضریب نفوذ سایت در موتورهای جستجو دارد . ضریب نفوذ مناسب به معنای حضور در موتورهای جستجو مهم و معتبر ،بایگانی شدن هرچه بیشتر صفحات سایت در آنها و قرار گرفتن در صفحه های اول نتایج جستجو است .

بسیاری از کاربران دریافته اند که در اغلب موارد ده رتبه ی اول نتایج جستجو می تواند خواسته ی آن ها را برآورده سازد .

امروزه کسب و کار آنلاین به شدت با مسئله رتبه بندی درموتورهای جستجو هماهنگ شده است وهمه ی سایت ها برای کسب رتبه های بالا تلاش می کنند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *