بازاریابی دیجیتال چیست و چرا اهمیت دارد؟

  به‌طور خلاصه، بازاریابی دیجیتال روشی برای ترویج محصولات و یا برند با استفاده از یک یا چند روش دیجیتال و الکترونیک است. بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی بسیار متفاوت است که این مسئله شامل استفاده از کانال‌ها و متدهایی است که درواقع به ما می‌گوید چه چیز کار می‌کند و چه چیز کار نمی‌کند.

  بازاریابان دیجیتال به شما آمارهایی مثل‌اینکه چه چیزی دیده‌شده، چه موقع و چه مدت از آن بازدید شده، تبدیل اطلاعات فروش، چه محتوایی کارکرده و چه محتوایی کارنکرده و … را به تصویر می‌کشند. در این هنگام اینترنت که شاید نزدیک‌ترین کانال با بازاریابی دیجیتال باشد هم وجود دارد که شامل چیزهایی مانند پیام‌های فوری موبایل، برنامه‌های موبایل، پیام‌رسانی وایرلس، بیلبوردهای الکترونیک، تلویزیون دیجیتال، کانال‌های رادیو و غیره می‌شود.

 

 

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

  رسانه‌های دیجیتال به‌قدری فراگیر هستند که مشتریان می‌توانند به هر اطلاعاتی که دوست داشته باشند و در هر زمان و مکانی که باشند دسترسی پیدا کنند. دیگر آن زمان که پیام‌های شما فقط درباره‌ی خدمات و یا محصولاتتان بود و اطلاعات به‌صورت یک‌طرف از جانب شما منتشر می‌شد و فقط آن چراکه خودتان می‌خواستید به اشتراک می‌گذاشتید گذشته است. رسانه‌های دیجیتال در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین منابع در حال رشد در زمینه‌های سرگرمی، اخبار، خرید و فعالیت‌های اجتماعی است. مشتریان به آنچه شما درباره‌ی برندتان می‌گویید اکتفا نمی‌کنند، اما آنچه که دوستان، رسانه‌ها، دوستان و… می‌گویند را بهتر قبول می‌کنند. مردم آن برندی را می‌خواهند که بتوانند به آن اعتماد کنند، شرکتی را می‌خواهند که آن را بشناسند، ارتباطاتی را می‌خواهند که شخصی‌سازی‌شده و مناسب‌تر باشد و پیشنهاد‌هایی را می‌پذیرند که درخور خواسته‌هایشان باشد

مدیریت روابط عمومی در میان تمامی کانال‌ها :

  بازاریابی دیجیتال و کانال‌های وابسته به آن بسیار مهم هستند؛ مانند وب، رسانه‌های اجتماعی، موبایل، ایمیل‌های مستقیم، نقطه‌های فروش و غیره؛ اما این به معنی حذف کامل همه‌چیز نیست. این کافی نیست که شما فقط مشتریانتان را بشناسید. شما باید آن‌ها را بهتر از هر کس دیگری بشناسید سپس می‌توانید با آن‌ها گفتگو کنید که آن‌ها کی، کجا و چطور بیشتر پذیرای پیام‌های شما هستند. برای انجام این کار شما نیاز دارید تا اولویت‌ها و انتظارات مشتریانتان را در تمامی کانال‌ها یکی کنید. بازاریابان می‌توانند این اطلاعات را به یک پیش‌بینی استوار و هماهنگ باتجربه‌های مشتری تبدیل کنند که این مسئله باعث خواهد شد که مشتریان به سمت چرخه‌ی خرید حرکت کنند؛ اما باید بینش عمیق‌تری را در رابطه با رفتار و اولویت‌های مشتری داشته باشید تا بیشتر آن‌ها را درگیر این تعامل سودآور کنید.

آدرس

تهران . خیابان شهید بهشتی . خیابان پاکستان . کوچه دوم . پلاک ۲۰

تلفن ۰۲۱۸۸۵۲۷۷۹۳ - ۰۲۱۸۸۷۳۵۹۵۲

ایمیل [email protected]