چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم ؟

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم ؟

دیجیتال مارکتینگ دنیای جدیدی برای کسب و کارهای کوچک ایجاد کرده است. امروزه همه باید در این حوزه فعالیت داشته باشند چون مشتری و مخاطب از شما انتظار دارد. به نیاز مشتری باید سریعا پاسخ داده شود. این نیازها گاها پاسخ سریع لازم دارد. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می توانید سریعا به این نیازها پاسخ دهید. شرکت های تولیدی از طریق دیجیتال مارکتینگ می تواند راحت تر بفروشند و شرکت های خدماتی می توانند با کمک آن خدمات بهتری به مشتری ارائه کنند . ابزارهای بازاریابی آنلاین هزینه های تبلیغات را برای شما به شدت کاهش می دهد و در عوض بازخورد بهتری نیز دارد. هدف اصلی بازاریابی اینترنتی افزایش فروش است. فروشی که بتواند برای شما سود آوری بیشتری داشته باشد.

شما می توانید با استفاده از بازاریابی اینترنتی قدرت کسب و کار خود را افزایش دهید.

مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ :

گوگل ادوردز  Google adwords

گوگل آنالایتیکس  Google Analytics

بازاریابی شبکه های اجتماعی  social Marketing

افزایش بازدید و بهینه سازی سایت SEO

ایمیل مارکتینگ Email marketing

بازاریابی محتواContent Marketing

این ابزارها با توجه به کارکرد خود و مشتری می توانند مشاهده کننده بیش تری را به سمت سایت شما راهنمایی کنند . بازدید کننده های شما به مشتری تبدیل می شوند اگر موارد ذیل را رعایت کنید :

  • ارائه خدمات مطلوب
  • استفاده از محتوای مناسب
  • در نظر گرفتن نیاز مشتری و سادگی خرید
  • ارتباط آسان با مشتری
  • ظاهری مناسب و جذاب
  • ارائه محتوای کاربردی درباره محصول یا خدمات

4343

مخاطب پسند بودن وب سایت :

وب سایت شما باید مخاطب پسند باشد. سایتی مخاطب پسند است که مطالب ساده و مفید داشته باشد. مپ مشخصی داشته و user بتواند به سادگی از آن استفاده کند. ویژگی های فنی و ویژگی های ظاهری مناسبی داشته باشد UI -UX . سایت در مدت زمان کم ( کم تر از 10 ثانیه ) باز شود و مخاطب در همان نگاه اول بتواند اطلاعات مفید یا مد نظر خود را دریافت کند .

برای محصول یا خدمات خاصی که برای آن تبلیغات می کنید لندینگ پیج Landing page بسازید و سعی کنید در کم ترین زمان مفید ترین اطلاعات را به مخاطب خود ارائه کنید .

نحوه استفاده از گوگل ادوردز :

گوگل ادوردز به صورت هدفمند تبلیغ می کند. شما بابت هر کلیک و کلمات کلیدی به گوگل پول پرداخت می کنید به طور مثال روی کلمه ی تور کیش ادوردز کار می کنید گوگل این امکان را به شما می دهد که هر مخاطبی این کلمه را درج کرد شما در راس نمایش داده شوید. تعرفه ها و نرخ کلیک برای گوگل متفاوت است. اگر شما استانداردهای گوگل را رعایت کنید می توانید نرخ کلیک کم تری پرداخت کنید و کمپین شما هدف مند تر می شود . گوگل این امکان را به شما می دهد که به ازای هر کلیک یک بازدید از سایت شما صورت گیرد. در گوگل ادوردز باید مد نظر داشته باشید که هر چه قدر پول بیش تری پرداخت کنید امکان بهترین جایگاه را دریافت نمی کنید. بلکه گوگل به این اهمیت می دهد که چه محتوایی با چه بانس ریتی و چه قیمتی به مشتری ارائه می کنید.

شاید محتوا و محصولی که تبلیغ می کنید یا کلمات کلیدی با هم خیلی مرتبط نباشند . گوگل آن را متوجه شده و به شما رتبه ی منفی می دهد . نرخ پرش سایت شما اگر بالا باشد باید پول بیش تری پرداخت کنید . در صورتی که بازدید کننده یا user از محتوای سایت یا لندینگ پیج راضی باشد و نظر آن را جلب کنید می توانید هزینه ی کلیک خود را کاهش دهید . گوگل ادوردز به فروش مستقیم ربط دارد و می تواند آنی فروش شما را افزایش دهد.

موارد زیر حتما رعایت کنید :

  • کاهش پرش user از سایت ( یعنی مخاطب با کلیک بر روی سایت شما اگر مدت زمان کمی در سایت بوده و سریعا آن را ببندد بانس ریت شما افزایش یافته و اگر محتوا کامل و جذاب باشد مخاطب یا بازدید کننده مدت زمان بیش تری را در سایت شما می ماند و بانس ریت کاهش می یابد.
  • UI و UXمناسب داشته باشد سعی کنید طوری برنامه ریزی و طراحی کنید که مخاطب بتواند بهترین استفاده را از آن بکند . حجم عکس ها باید زیر 100 کیلو بایت باشد تا سایت ساده تر و سریع تر برای مخاطب باز شود.
  • محتوای مناسب در سایت قرار دهید از مطالب کپی استفاده نکنید.
  • سایت را منطقی طراحی کنید و از درج مطالب فیک خودداری کنید.

0101

نحوه استفاده از گوگل آنالایتیکس :

گوگل آنالایتیکس ابزاری هوشمند برای ببرسی و آنالیز است . اگر از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنید باید آن را آنالیز کنید . آنالیز سایت ، کلیک ها ، لینک های مرجع ، ساعات بازدید ، صفحات پر بازدید ، صفحات فرود و ... باید آنالیز شود .

در دیجیتال مارکتینگ A/B Testing نقش بسیار پررنگی دارد . با A/B Testing می توانید رویکردهای مختلف را بررسی و بهترین روش را برای دیجیتال مارکتینگ انتخاب و استفاده کنید.

نحوه ی استفاده از کانتنت مارکتینگ :

محتوا پادشاه بازاریابی اینترنتی است . دیجیتال مارکتینگی قوی تر است که محتوای بهتری داشته باشد .محتوای شما نباید کپی باشد . محتوا را تولید کنید . سعی کنید از محتوای کاربردی استفاده کنید . در محتوای خود اطلاعات دقیق از محصول یا خدمات به مشتری ارائه کنید . در محتوا سازی باید چگالی کلمات را رعایت کنید . برای رعایت چگالی سعی کنید هر 100 کلمه را که استفاده می کنید یک بار کلمه مورد نظر را تکرار کنید . یعنی در هر 100 کلمه یک بار کلمه مد نظرتان را تکرار کنید . سعی کنید هر مطلب را محتوا را در قالب 300 یا 400 کلمه تهیه کنید . از مدیا - تصویر - اینفوگرافیک و موشن گرافیک هم جهت جذابیت مطلب استفاده کنید . کلمات مختلف را به صفحات دیگر سایت خود ( به صورت مرتبط ) لینک دهید تا مخاطب در صورت علاقه کلیک کند و مطلب مورد نظرش را مطالعه کند . تگ گذاری را فراموش نکنید .

نحوه استفاده از ایمیل مارکتینگ :

ایمیل مارکتینگ ساده ترین راه ارتباط با مخاطبان است . شما می توانید با برنامه ریزی با کمک ایمیل اطلاعات مد نظرتان را برای مخاطبان جهت مطالعه ارسال کنید . در ایمیل مارکتینگ سعی کنید مزاحمت ایجاد نکنید. ارسال پی در پی ایمیل باعث ایجاد مزاحمت شده و مخاطب شما را Block می کند. سعی کنید محتوای علمی آموزشی و تبلیغات ارسال کنید. هفته ای 1 بار برای ارسال خبرنامه زمان مناسبی است. حجم عکس های ارسالی را کاهش دهید تا لود کردن آن برای مخاطب ساده باشد. سعی کنید مطالب آموزنده یا پیشنهادات ویژه را برای مخاطب یا مشتریان ارسال کنید . ایمیل مارکتینگ یک روش مستقیم است و مخاطب را می تواند به صفحات فرود مد نظر راهنمایی کند. برای ایمیل مارکتینگ می توانید از پلت فرم میلرلایت یا گت ریسپانس استفاده کنید . این ها ابزارهایی مدرن برای ارسال خبر نامه و تبلیغ هستند و شما می توانید به سادگی آن را طراحی و به دلخواه خود برای بانک های مختلف ارسال کنید. حتما در ایمیل گزینه ی لغو اشتراک را فعال کنید که اگر مخاطب راغب به دریافت ایمیل های شما نبود آن را فعال کند و از ارسال مجدد ایمیل به آن جلوگیری شود.

ایمیل مارکتینگ به نسبت هزینه ی کم تری دارد و بازگشت سرمایه آسان تر است. ایمیل مارکتینگ را می توان اندازه گیری کرد. چه تعداد ایمیل ارسال شده است ؟ چه تعداد ایمیل باز کرده اند ؟ چه تعداد روی بنر یا لینک های ایمیل کلیک کرده اند ؟

ایمیل مارکتینگ می تواند ارتباط شما را با مخاطبانتان قوی تر کند. شما می توانید در ایمیل مارکتینگ از خلاقیت استفاده کنید و ایمیلی خلاق ارسال کنید که قبلا آدرس ایمیل به شما داده است نه بانک های آماده یا گرد آوری شده.

45455345345

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ :

شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم با مشتری یا مخاطب در ارتبلط هستند. شبکه های اجتماعی شامل Linkedin , Facebook , Telegram , instagram و Google plus .

این شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم روی سئو سایت تاثیر دارند. محتوای شبکه های اجتماعی باید محتوای بهینه و دارای ویژگی های آموزشی داشته باشند. این شبکه ها به دلیل ارزان بودن و دسترسی راحت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. از شبکه های اجتماعی حتما در کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. پلت فرم های آماده ای جهت مدیریت شبکه های اجتماعی وجود دارد که می توانید از آن ها جهت سهولت کار خود استفاده کنید.

بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی گروهی از افراد هستند که توسط گونه های مختلف ارتباطات به یکدیگر  متصل و مرتبطند .My Space به عنوان یک شبکه اجتماعی مکانی است که در آن افرادی که یکدیگر را می شناسند با یکدیگر مرتبطند .

دوستان جدید به میکس می آیند  و دوستان دوستان نیز به آن می پیوندند . در نهایت شما شبکه ای از افراد را در اختیار دارید ، که ممکن است در دنیای واقعی یکدیگر را نشناسند ولی توسط اینترنت در ارتباط باشند . موضوع شگفت انگیز و جالب در مورد این شبکه اجتماعی ، چگونگی پذیرش سریع آن توسط افراد است . استفاده از ارتباطات قابل دسترسی که این شبکه اجتماعی درست کرده است ، موجب رشد تقریبا سریع دسته ای از رسانه های اجتماعی گردیده است . رسانه اجتماعی به محتوای تولید شده توسط شبکه اجتماعی اشاره می کند . حالت انتشار برای شبکه های اجتماعی ، حالت انتشار بسیار در بسیار است . بدین معنا که گروهی از افراد اثر یا آثار توزیع شده به دیگر گروه ها را انتشار می دهند . به معنای واقعی رسانه اجتماعی تکنولوژی اقدامات و رویه هایی است که افراد برای به اشتراک گذاری محتوا ، عقاید ، اطلاعات ، تجارب ، دیدگاه ها و رسانه ها استفاده می کنند . این تکنولوژی ها و اقدامات می توانند به تمامی گونه های دیگر شبکه اجتماعی نیز اتلاق شوند .

رسانه اجتماعی بعد از آن خدماتی است که شما را قادر می سازد محتوا را میان گروه مرکزی افرادی مشخص ، توزیع و منتشر کنید ، که بر طبق امیال و منافع مشترکتان با یکیدیگر در ارتباط اند . اگر شما اصطلاح وب را شنیده باشید پس در آن هنگام ، صحبت های برخی افراد را نیز پیرامون تکنولوژی هایی نظیر رسانه اجتماعی شنیده اید . وب 2 به معنای ایجاد نسل جدیدی از خدمات مبتنی بر وب است که با نمونه ی آن ها در گذشته متفاوت است . با این حال ، این در مورد تکنولوژی های جدید نیست و در عوض وب 2 پیرامون راهی است که افراد با وب در تعامل اند . در گذشته این امر نسبتا آسان بود که پس از بازدید از یک وب سایت ، در صورت تمایل در مورد آن با دوستان تان صحبت کرده و یا ایمیلی را با محتوای لینک برای آن ها ارسال می کردید .

وب 2 در مورد سهولت و تاثیری است که اینترنت با انجام ارتباطات و استفاده از مزیت ها آن را فراهم می کند . همچنین وب 2 در مورد استفاده از وب به عنوان یک برنامه کاربردی است . بدین معنا که سایت های رسانه اجتماعی بسیاری به عنوان سایت های وب 2 در نظر گرفته شده اند . اما نه اینکه تمام سایت های وب 2 شبکه های اجتماعی هستند . در حال حاضر شما پس از یافتن موارد مورد علاقه خود به صورت آنلاین نه تنها می توانید به دوستان خود ایمیل بزنید بلکه می توانید متن پیام خود را با استفاده از یکی از خدمات شبکه اجتماعی توزیع کنید . این حالت نه تنها شما را قادر می سازد که با دوستان خود در ارتباط بمانید بلکه موجب می شود که ارتباط با آن ها برایتان ساده تر شود . در اینجا دوستان جدیدی به شبکه می پیوندند و شما امکان دریافت آیتم های مورد علاقه ی ایشان را نیز از آن ها به دست آورید . به طور خلاصه شبکه اجتماعی و رسانه اجتماعی تماما در مورد مطلب برقراری با دوستانتان پیرامون امیال و منافع مشترک هستند . افراد می خواهند وب را بر اساس ترجیحات و تنظیمات شخصی خود سازماندهی و طبقه بندی کنند .

 شما اگر تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وب سایت را بدانید قطعا از آن ها استفاده های بیشتری می کنید. شبکه های اجتماعی مستقیما روی سئو سایت شما تاثیر دارد و می تواند در مدت زمان کمتری سایت شما را ارتقا دهد. در کشور های اروپایی شبکه هایی مانند قیسبوک و گوگل پلاس، مورد استفاده بیشتر افراد قرار دارد و بهتر است ما نیز از آن ها استفاده کنیم. در درج محتوا از لینک ادامه مطلب ختما استفاده کنید. مطلبی را که انتشار می دهید لینک کستقیم آن را تیز قرار دهید تا دسترسی به آن ساده تر صورت گیرد. 

دوره های دیجیتال مارکتینگ در آکادمی کسب و کار نیکان

آکادمی کسب و کار نکان با سابقه 20 ساله در حوزه آموزش، دوره های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی را برگزار می کند. این دوره ها مطابق با بازار کسب و کار اریان طراحی و اجرا می شود

 digital marketing cource

dm

جهت کسب اطلاع از دوره های دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید

021-88735952

021-88527793

آدرس

تهران . خیابان شهید بهشتی . خیابان پاکستان . کوچه دوم . پلاک ۲۰

تلفن ۰۲۱۸۸۵۲۷۷۹۳ - ۰۲۱۸۸۷۳۵۹۵۲

ایمیل [email protected]