بازاریابی انبوه یا Mass marketing:

در این نوع بازاریابی به دسته بندی مخاطبان بازار هدف توجهی نمی شود و به همه ی افراد پیشنهاد فروش یکسانی داده می شود یا فقط از یک استراتژی فروش استفاده می گردد. ایده اصلی بازاریابی انبوه رساندن پیام تبلیغاتی خود به بیشترین افراد ممکن می باشد. در این نوع از بازاریابی جهت دسترسی به مخاطبان بیشتر، به طور سنتی از رسانه های جمعی مانند تلویزیون، رادیو و مطبوعات استفاده می شود. بازاریابی انبوه بر عکس بازاریابی گوشه ای می باشد که در آن هدف فروش به بخش کوچک و هدفمندی شده از بازار است. در این شیوه تمرکز بر فروش بیشتر بر قیمت های پایین تر است و به ارائه محصولات و خدماتی پرداخته می شود که مورد نیازاکثریت افراد جامعه و نه قشر خاصی از آن هاست.

مزایا :  اصلی ترین مزیت تبلیغات و خدمات رسانی به بازار انبوه، ابعاد بزرگ و مقرون به صرفه بودن تجارت با این بخش از جامعه است. پیام تبلیغاتی از طریق رسانه های جمعی در کسری از ثانیه، به گوش میلیون ها نفر می رسد و فعالیت در چنین ابعاد تجاری توزیع انبوه را ارزان تر از توزیع توسط دلالان محلی می کند.

معایب :در کناری تمامی مزایا، بازاریابی انبوه یک سری ایرادات مشخص دارد. تبلیغ یا توزیع محصولی که بازار مشخص و محدودی دارد توسط رسانه های مخصوص بازاریابی انبوه در مقایسه با بازخورد کمی که دریافت می کنند، بسیار گران تمام می شود. برای مثال تبلیغ سرمایه گذاری در یک پروژه بانکی در شبکه تلویزیونی ملی، نمونه بارزی از هدر دادن هزینه است، چراکه اغلب کسانی که این شبکه های تلویزیونی را نگاه می کنند، سرمایه گذارانی نیستند که به فکر یافتن شرکای تجاری برای شرکت شان باشند.

کلمات کلیدی :

دوره فروش, دیجیتال مارکتینگ, دوره مدیریت کسب و کار, Mini MBA, MBA, Digital Marketing

آدرس

تهران . خیابان شهید بهشتی . خیابان پاکستان . کوچه دوم . پلاک ۲۰

تلفن ۰۲۱۸۸۵۲۷۷۹۳ - ۰۲۱۸۸۷۳۵۹۵۲

ایمیل [email protected]