10 ویژگی مدیران موفق بازاریابی:

اکثر مدیران بازاریابی موفق دارای ویژگی های یکسانی هستند و در واقع بهتر است اینگونه بگوییم که این ویژگی ها باید در اشخاصی که می خواهند در آینده جزو مدیران موفق بازاریابی باشند وجود داشته باشد. از این ویژگی ها می توان به احترام به تبلیغات بومی و شرطی عمل نکردن اشاره کرد. برای آشنایی با این ویژگی ها، مطلب زیر را مطالعه کنید.

۱- آینده نگری :

بازاریابی صنعتی است که روز به روز در حال تغییر است.  مدیران بازاریابی موفق این ویژگی را دارند که حدس بزنند در آینده احتمال دارد بازار به کدام جهت برود و عادت مردم دچار چه تغییراتی خواهد شد.

۲- احترام به تبلیغات بومی :

آن ها متناسب با فرهنگ و هنر هر منطقه اصول بازاریابی خود را می چینند و شروع به تبلیغات می کنند زیرا به خوبی میدانند عادت های همه مردم دنیا یکی نیست.

۳- میان مردم عادی بودن :

بله این یک اصل مهم در اصول بازاریابی است. اگر میخواهید جزو بهترین مدیران بازاریابی جهان باشید باید بین مردم عادی بمانید تا نیاز ان ها را به خوبی بفهمید و از آن ها به نفع خودتان استفاده کنید.

۴- واسطه گری عالی یکی دیگر از ویژگی این افراد است :

آن ها اصول مذاکره را به خوبی میدانند به همین دلیل می دانند هنگام معامله کردن چگونه رفتار کنند تا موفق شوند.

۵- همسو با تکنولوژی :

شاید هنوز هم اصول بازاریابی سنتی گاه گاهی پاسخگوی نیاز ما باشد اما همگام با تکنولوژی حرکت کردن هم لازم است. آن ها سعی به ادغام این دو دارند نه تکذیب یکی و افراط در دیگری.

۶- شرطی عمل نکردن :

بیشتر کارهایی که انسان در طول روز آن ها را انجام میدهد از روی عادت هستند ولی خوب این همیشه هم خوب نیست. شرطی عمل کردن باعث محدودیت شما میشود و شما را از بازار کسب و کارتان عقب می اندازد. پس همیشه به چیز های جدید فکر کنید و با توجه به مسائل روز نگرش خود را تغییر دهید.

۷- مدیریت و تجزیه تحلیل داده ها :

شما باید با تجزیه و تحلیل داده هایی که در اختیار دارید بتوانید راه تازه ای در بازاریابی صنف خود باز کنید.

۸- رهبر باشید :

این صفت شاید در همه وجود نداشته باشد اما با کمی تمرین همه چیز ممکن است. مثل یک رهبر فکر کنید و مثل یک رهبر عمل کنید.

۹- نوآوری :

افرادی که نوآوری میکنند همیشه راه پیشرفتی برای خود پیدا میکنند.

۱۰- تعهد :

این اصلی ترین ویژگی است که شما باید داشته باشید. تعهد به شرکت، اهدافتان و آرزوهایتان همه و همه از مواردی هستند که شما باید به آن ها پایبند باشید.

 

 

کلمات کلیدی :

دوره فروش, دیجیتال مارکتینگ, دوره مدیریت کسب و کار, Mini MBA, MBA, Digital Marketing

 

 

آدرس

تهران . خیابان شهید بهشتی . خیابان پاکستان . کوچه دوم . پلاک ۲۰

تلفن ۰۲۱۸۸۵۲۷۷۹۳ - ۰۲۱۸۸۷۳۵۹۵۲

ایمیل [email protected]