بازار ۷۷۸ میلیارد ریالی آتی سکه

در روزی که قیمت دلار روند مثبتی را تجربه می کرد، سکه با اونس همراهی کرد و روند نزولی در پیش گرفت، در چهارمین روز هفته، سقوط اونس طلا تا نقطه هزار و ۲۵۴ دلار رسید و مهم‌ترین عاملی بود که بهای سکه را در بازار نقدی و آتی در جهت کاهشی قرار داد، چرا که دلار واکنش چندانی به افت بهای سکه نشان نداد و تنها با یک تومان افزایش به قیمت ۳ هزار و ۷۶۷ تومان رسید.
 
به این ترتیب در معاملات دیروز هر ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا روند قیمتی کاهشی را به ثبت رساندند.
 
بر اساس آمار معاملات، سکه تحویل اردیبهشت ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان، کاهش ۰/۴۷ درصدی را تجربه کرد. همچنین قرارداد تحویل تیر سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۵۵ هزار تومان افت ۰/۵۶ درصدی را به ثبت رساند. این در شرایطی است که سکه تحویل شهریور امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۲۹۴ هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت منفی ۰/۶ درصدی را تجربه کرد. همچنین سررسید آبان ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان معامله و با کاهش ۰/۴۸ درصدی رو به رو شد. از سویی سررسید دی ماه نیز با قیمت یک میلیون ۳۷۴ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰/۴۹ درصدی رو به رو شد.
 
از بازار نقدی چه خبر؟
 
روز سکه تمام بهار آزادی در بازار نقدی ۷ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با پایین رفتن از کانال یک میلیون و ۲۱۰هزار تومان به قیمت یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومان رسید. این بیشترین افت سکه از ابتدای فروردین‌ماه بود و فلز گرانبهای داخلی را به پایین‌ترین سطح قیمت از تاریخ ۲۱ فروردین رساند.
 
 
منبع: بورس کالای ایران

آدرس

تهران . خیابان شهید بهشتی . خیابان پاکستان . کوچه دوم . پلاک ۲۰

تلفن ۰۲۱۸۸۵۲۷۷۹۳ - ۰۲۱۸۸۷۳۵۹۵۲

ایمیل [email protected]